Vyhledávání
Sleduj
i write na Facebooku i write na Twitteru Jiří Charvát na Google+ iwrite na RSS
Na cesty
Nejnovější komentáře
Vzkazy
Adélka: Netrpělivé čekání na prózu mě samozřejmě těší, ale nemohu ho doporučit. Raději chorobně trpělivé, hraničící až s lhostejností. Beletrie mě stojí hodně času a energie, protože jsem hnidopich. Když se tu urodí povídka, jsou to tak trochu Vánoce. Nebo spíš zimní olympijské hry.

-- 27. 4. 2011, 18.24
Adélka
Netrpělivě čekám další povídky, dočkám se? :) život přece píše pořád ;)

-- 26. 4. 2011, 14.21
Ano. Někdy ke mně mé postavy podobným způsobem promlouvají. Návštěvu odborníka stále odkládám. Ale střetům se nebráním :) Mimochodem dodnes jsem nepotkal nikoho se stylovějším jménem. Pořád hledám.

-- 26. 4. 2011, 10.28
Zdar lidičky, nečekal bych, že ze mne bude taková mediální hvězda :D
Pěkné povídky, zase by to chtělo někdy se střetnout, samozřejmě že někde jinde, než v zahulené kanjpě a asi i v trochu jiném složení:) váš OTAKAR AUER :D

-- 21. 4. 2011, 7.57
Lahvis: Děkuji velmi! Tohle jsou řeči, jež mě zahřívají mezi rampouchy.

-- 12. 4. 2011, 20.14
< Novější
Starší >

Přidej vzkaz:

Jméno:
Web:
E-mail:

Vzkaz:

Facebook thumbnail fix

31. 12. 2005 Rok s Chladnou hlavou

Je tomu právě rok, co Vojtěch Chládek opustil útroby mého šuplíku a vydal se dobýt webový prostor.
Nakolik se mu to daří, se přesvědčíme dnes večer, kdy se na počest tomuto jubileu miliony věrných čtenářů rozeběhnou do dvaceti stupňů pod nulou intoxikovat alkoholem a oželet kvanta končetin při manipulaci se zábavní pyrotechnikou.
Já jako již tradičně zůstal u skromnějších oslav a uspořádal s pomocí sady dortových svíček, zapalovače a koblihu komornější párty. Však to znáte.
Rok s Chladnou hlavou
Přeji všem čtenářům dostatek zdraví, štěstí, lásky a rozumu do roku 2006.
A kdyby něco z toho třeba klopýtlo, tak hlavně… chladnou hlavu.


1. 12. 2005 Básnička a ekovtip

Napadl sníh a mě napadla básnička před trafikou a prosincový ekologický vtip, zamýšlející se nad fatální kolizí ekologie a tradic.
Prosinec 2005

6. 11. 2005 Osobní stránky designéra Chladné hlavy

Dero. Těmito dvěma zvučnými slabikami si říká člověk, ba webdesignér, který již před více než půl rokem spáchal webový háv pro Chladnou hlavu. Nebýt jeho, pohybovali bychom se právě teď v prostředí o několik tříd uživatelsky nepřátelštějším, technicky nemotornějším a graficky nevkusnějším.
Chcete-li se dopídit, co je tato šedá eminence v pozadí internetové verze Chladné hlavy zač, seznámit se s jejími dalšími projekty, či dokonce využít jejích služeb, navštivte čerstvě rozjeté stránky http://dero.name.
Jednoduchost přitahuje


5. 11. 2005 Otištění v Gymnasionu

Vyšlo čtvrté číslo časopisu Gymnasion, půlročníku pro zážitkovou pedagogiku, jehož tématem je tentokrát Erós. To je patrně i důvod, proč se na jeho sto šedesáté straně objevuje povídka 23. Růžinu jevil vonný vzdech, která vás, jak říká synopse v angličtině o dvě stránky zpět, zavede do vašich studentských let a připomene vám, že nic nenahradí skutečné děvče.
Titulní strana Gymnasionu č. 4
Zvýšení publicity tohoto webu prostřednictvím Gymnasionu však poněkud klopýtlo, neboť adresa stránek, ač uvedena dvakrát, vždy špatně odkazuje na prázdný webový prostor http://chladnouhlavou.wz.cz. Byl tedy naplněn alespoň upozorněním a korektním odkazem.


31. 10. 2005 Básnička a ekovtip

Přibyl listopadový ekologický vtip, který potěší každé dívčí kukadlo vypracovanými antickými tvrďochy, a básnička pasivum, nad níž mohou zaplakat nad svými rozchody víceméně všichni bez rozdílu pohlaví.
Listopad 2005

21. 10. 2005 Chladnou hlavu na PDAsoft

Server PDAsoft, zaměřený na majitele a přívržence kapesních počítačů a podobných blikajících výkřiků, zkompletoval v rámci pravidelné rubriky Knižní čtvrtek konečně svým čtenářům literární obzory a představil jim povídkový cyklus Chladnou hlavu. A sice ve formátech PalmDOC a iSilo.
Tímto zdravím fanoušky veškerých technologií, kterým nerozumím, a přeji i jim Chladnou hlavu.
www.pdasoft.cz


2. 10. 2005 Chládek do další kapsy

Dobrodinec Mira převedl Chladnou hlavu do dalšího formátu umožňujícího expanzi povídkového cyklu do kapesních aparátů. Tentokrát tu tedy máme eBook ve formátu iSilo, který podporuje odkazy, obrázky, tabulky a celkovou kompresi dokumentu.
Máte-li tedy tu možnost, můžete si pustit Vojtěcha do své mobilní techniky i s ilustracemi a s obsahem s fungujícími odkazy.
Zde je pár screenshotů pro představu, jak prohlížení v tomto formátu vypadá:
Chladnou hlavu v iSilo
Program ke čtení je ke stažení na http://www.isilo.com/download/index.htm.
Povídky a ilustrace jako eBook ve formátu iSilo jsou zde.


20. 8. 2005 Nová povídka

Po dlouhém čekání, mnoha prosbách a několika výhružkách je tu nová povídka 26. Exkrementy exkluzivně!
26. Exkrementy exkluzivně!

15. 8. 2005 Chladnou hlavu na palmknihy.cz

Server Palm knihy, zaměřený na popularizaci a distribuci elektronických knih, mě požádal o spolupráci.
Počínaje dnešním dnem se tak povídky z cyklu Chladnou hlavu začínají ve formátech Mob, Mob Unicode a PalmDoc objevovat i na jeho stránkách.
www.palmknihy.cz


4. 8. 2005 Chládek do kapsy

Laskavý Johny_G převedl povídkový cyklus Chladnou hlavu i poezii do formátu PalmDoc. Můžete si tedy nyní pustit Chládka i do vašich mobilů a kapesních počítačů.
Nemáte-li s elektronickými knihami zatím zkušenost, můžete se rozkoukat na palmknihy.cz. Budete-li i pak bezradní, obraťte se přímo na Johnyho_G na ICQ 299-545-993.
Povídky jako PalmDoc eBook ke stažení zde, poezie zde.
Pocket Chládek

28. 7. 2005 Ilustrace zkompletovány

25. Čaj o páté
Tím bylo dohnáno obrázkové manko. Každá nová povídka nyní přibude rovnou s příslušnou ilustrací.


22. 7. 2005 Básničky, ilustrace a otištění v Žurnálu UP

21. Modrou rourou
V čísle 32/2005 Žurnálu UP vyšla má oceněná dílka: povídka 23. Růžinu jevil vonný vzdech a za poezii báseň autogramy. Ve formátu PDF zde (470 kB, str. 12).


11. 6. 2005 Žurnál UP o dvojitém Charvátovi

V čísle 30/2005 Žurnálu UP, oficiálního periodika olomoucké univerzity, vyšel článek zmiňující svým typickým sterilně administrativním způsobem mou dvojitou výhru v 11. ročníku veřejné literární soutěže pro studenty Univerzity Palackého. Zde ve formátu PDF (720 kB), str. 3.
Tak jsem se rozhodl, že se tu tím budu chvástat :)
Autor s citem a vkusem sobě vlastním předčítá svou báseň autogramy

1. 6. 2005 Odložený ekovtip a ilustrace

Přibyl červnový ekologický vtip, který nás tentokrát zavede do hrušňového sadu. V červnovém čísle Ekologických listů se však sešlo tolik textů, že se do nich nevešel. Přesouvá se tedy do dvojčísla červenec-srpen. V důsledku to znamená poměrně vyčůranou věc, a sice že příští vtip bude následovat až po prázdninách.
Ilustrace mezitím nabobtnaly o obrázky k povídkám 16. Hergot, 17. Kg a 18. Prasák s r. o.
18. Prasák s r.o.

30. 5. 2005 Absolutní vítěz Literární soutěže UP

V úterý 24. května proběhlo v Olomouci v centru Aletti vyhlášení výsledků 11. ročníku veřejné literární soutěže pro studenty Univerzity Palackého.
Zatímco jsem si neuroticky pohrával s boltcem pravého ucha, byl jsem zatím jako jediný v historii soutěže vyzván k převzetí prvního místa jak v kategorii PRÓZA, tak v kategorii POEZIE.
Přiměřeně rozjařený autor
Oproti soupeřům, kteří v prozaické kategorii tíhli zejména k sci-fi, fantasy a existenciální próze, já vsadil na smyslně živočišný příběh studenta sbírajícího před trafikou odvahu k nákupu pornografického časopisu. Nejvyšší prozaickou příčku mi tak vynesla povídka 23. Růžinu jevil vonný vzdech.
V rámci kategorie POEZIE jsem předložil stručný výbor deseti svých reprezentativnějších básniček, z nichž za vůbec nejlepší byla poetickou porotou označena báseň autogramy, již jsem byl nucen před zhrzenými konkurenty hlasem třesoucím se dojetím (každé prvenství bylo honorováno dvěma tisíci korun) zarecitovat.
Takže… nakonec to byl celkem povedený den… :)


2. 5. 2005 Zcenzurovaný ekovtip a ilustrace

Přibyl květnový ekologický vtip, zamýšlející se nad samými hranicemi ekologie. Redakce Ekologických listů se ho však nakonec rozhodla pro jeho blíže nespecifikovanou „závadnost“ neotisknout. Je tedy k dispozici pouze zde.
Obrázky se rozrostly o ponurou ilustraci k povídce 15. Láska je pes.
15. Láska je pes

30. 4. 2005 Nejpůsobivější báseň roku 2004

Před rokem jsem na Písmáku narazil na výzvu k zaslání několika básní do soutěžního sborníku Pár střípků. Podmínkou bylo, že žádná z nich nesměla být dříve nikde publikována, internet nevyjímaje. To byl problém, neboť já jsem všechno, za co se nestydím, už internetu poskytl… Protože jsem nedoufal, že kniha kdy vyjde, vyhrabal jsem ze dna šuplíku pár veršů ze svého pubertálního období.
Včera ve Vlašském Dvoře v Kutné Hoře, zatímco jsem se zmateně drbal na ohryzku a vrhal nevěřícné kukuče, zvolili čtenáři jednu z nich nejpůsobivější básní sborníku a já se stal držitelem putovního poháru Stříbrná bula. (Tedy prozatím jen jakéhosi provizorního kalichu, neboť bula sama bude vyrobena až v říjnu.)
Zaskočený poeta
Nebýt tohoto nečekaného ocenění, nikdy bych ji pravděpodobně nezveřejnil, ale teď… nějak nevidím důvod, proč ji tajit. Takže… tady je: nejpůsobivější báseň roku 2004: zlíbám tě ;)


23. 4. 2005 Nová povídka a ilustrace

Při příležitosti Vojtových jmenin přibyla zbrusu nová povídka 25. Čaj o páté a ilustrace k povídce 14. Nejnestvůrnější žárlivost.
14. Nejnestvůrnější žárlivost

1. 4. 2005 Dvě básničky a ekovtip

Dubnový ekologický vtip se lehce dotýká aktuálních jarních migrací obojživelníků přes frekventované dopravní komunikace.
Duben 2005

13. 3. 2005 Banner

Děkuji Vikymu za vytvoření reklamního banneru lákajícího na Chladnou hlavu.
Kvůli změně loga oproti předešlému webu vypadá sice mírně postmoderně, ale příští generace ho jistě ocení.
Chladnou hlavu
Pokud ucítíte akutní obsesi umístit ho na své stránky, ukojte ji.


12. 3. 2005 Nová adresa a háv

Dero už se na to nemohl dívat a vytvořil pro Chladnou hlavu nový design. Jistě je mu vděčna ta část čtenářů, která má smysl pro webovou estetiku a u předešlé verze stránek zatínala pěsti v pulzující agónii. Děkujeme.
V rámci toho se web také přestěhoval na zafixovatelnější adresu chladnouhlavu.wz.cz a přibyla možnost přidávat reakce do shoutbooku po levé straně. Nešetřte mě.
Přibyla podsekce Vtipy, kam bude každý měsíc umisťován kreslený vtípek na ekologické téma, jimiž přispívám do Ekologických listů.
Rozrostly se také samotné Ilustrace doprovázející beletrii, a to o obrázky k povídkám 11. Já a on, 12. Ztráta totožnosti a 13. Kayenský žertík.
13. Kayenský žertík
Tak se tu zorientujte a nenuďte. A kdyby něco… chladnou hlavu.


5. 1. 2005 Nové básničky a ilustrace

10. Horká těla

31. 12. 2004 Stránky zprovozněny

Povídkový cyklus Chladnou hlavu konečně na webu!
Webdesign: Jiří CHARVÁT.
Krotitel html: Jana CHARVÁTOVÁ.
Stránky zatím obsahují čtyřiadvacet povídek, ilustrace u prvních devíti a několik vyvolených básniček.
Hezkou zábavu!


ARCHIV NOVINEK
2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005

Facebook thumbnail fix