Vyhledávání
Sleduj
i write na Facebooku i write na Twitteru Jiří Charvát na Google+ iwrite na RSS
Na cesty
Nejnovější komentáře
Vzkazy
Adélka: Netrpělivé čekání na prózu mě samozřejmě těší, ale nemohu ho doporučit. Raději chorobně trpělivé, hraničící až s lhostejností. Beletrie mě stojí hodně času a energie, protože jsem hnidopich. Když se tu urodí povídka, jsou to tak trochu Vánoce. Nebo spíš zimní olympijské hry.

-- 27. 4. 2011, 18.24
Adélka
Netrpělivě čekám další povídky, dočkám se? :) život přece píše pořád ;)

-- 26. 4. 2011, 14.21
Ano. Někdy ke mně mé postavy podobným způsobem promlouvají. Návštěvu odborníka stále odkládám. Ale střetům se nebráním :) Mimochodem dodnes jsem nepotkal nikoho se stylovějším jménem. Pořád hledám.

-- 26. 4. 2011, 10.28
Zdar lidičky, nečekal bych, že ze mne bude taková mediální hvězda :D
Pěkné povídky, zase by to chtělo někdy se střetnout, samozřejmě že někde jinde, než v zahulené kanjpě a asi i v trochu jiném složení:) váš OTAKAR AUER :D

-- 21. 4. 2011, 7.57
Lahvis: Děkuji velmi! Tohle jsou řeči, jež mě zahřívají mezi rampouchy.

-- 12. 4. 2011, 20.14
< Novější
Starší >

Přidej vzkaz:

Jméno:
Web:
E-mail:

Vzkaz:

Facebook thumbnail fix

31. 12. 2006 Dva roky s Chladnou hlavou

Rok 2006 utekl jako nadopovaná čivava.
Co přinesl Chladné hlavě?
Především určitý odklon od prózy ke kreslenému humoru. A to natolik určitý, že během roku nepřibyla jediná povídka. Zato tu máme pondělí co pondělí regionální komiksový strip. Důvody prozaického útlumu jsou samy prozaické: časová náročnost a nulový profit.
Právě čas a peníze se teď chtě nechtě staly zásadními determinantami pro další vývoj tvorby.
Ale jinak se 2006ka poměrně vyvedla. Ale vlastně… pšš pšš! Žádné spoilery. Až frmol opadne, Vojtěch Ch. se vrátí, aby se prokousal životem zase o kus dál.
Nechme se společně překvapit, kdy to bude a jak to bude vypadat. Probodněme dvěma dortovými svíčkami koblih a popřejme si dostatek zdraví, štěstí, lásky a rozumu i do roku 2007.
Dva roky s Chladnou hlavou
A kdyby něco z toho třeba klopýtlo, tak hlavně… chladnou hlavu.


12. 12. 2006 Básnička a ekovtip

Prosincový ekovtip budiž varováním pro každého, kdo by chtěl nedejbože pozvat na svátky ortodoxního ekologa, a básnička večeře je jen taková momentka z restaurace.
Prosinec 2006

5. 11. 2006 Básnička a ekovtip

V rané naivně nihilistické básni rozflákanej hrob se opijeme a budeme se potulovat po hřbitově a v listopadovém ekovtipu se dozvíme, kam nesmíme pouštět svého partnera, jsme-li samice klíštěte obecného.
Listopad 2006

4. 11. 2006 Publikováno ve třetím almanachu SASPI

No, a co čert nechtěl, vyšlo třetí číslo elektronického Literárního almanachu Společenství amatérských spisovatelů, obsahující díla deseti nejlépe hodnocených autorů působících na literárním serveru SASPI.
Titulní strana třetího čísla Literárního almanachu Společenství amatérských spisovatelů s jakýmisi metrosexuály ohánějícimi se kopími
Protože do desítky se ještě vlezu, vloudila se na jeho PDF stránky i povídka 14. Nejnestvůrnější žárlivost (str. 50-52).
Almanach ve formátu ZIP PDF ke stažení zde (3,82 MB).


1. 10. 2006 Básnička a ekovtip

Protože mám nostalgickou náladu (a žádnou novou poetickou tvorbu), vrhnu se dnes až na úplné dno svého archivu a předložím dílko, které vzniklo před lety jako naprosto první poté, co jsem si řekl, že budu básník, a naostřil jsem si verzatilku. Nese název oslava a je typicky pubertálně rozervané. Jde mimochodem prozatím o jedinou básničku, která se dočkala zhudebnění i následné veřejné produkce. Odrecitoval jsem ji ještě na gymnáziu za doprovodu českolipské hudební skupiny Papír, sklo, plasty. Původně jsem ji chtěl zazpívat, ale pak se ukázalo, že po nás má přijít několik dalších interpretů, a proto by bylo vhodné, aby se publikum ještě chvíli zdrželo.
V říjnovém ekologickém vtipu se podíváme za megalomanským dědečkem.
Říjen 2006

6. 9. 2006 Ekovtip a výsledky Ekofóru 2006

Ekovtip pro měsíc září je nostalgickým ohlédnutím za první polovinou léta a důkazem, že mám pořád mírný šrumec a začínám pomalu ale jistě podřizovat svůj život ziskovému sektoru, neboť opět vychází z jednoho z i-stripů. (Nakonec nebyl otištěn pro nedostatek místa a pro pointu, která přestala být vtipná hned, jak se ochladilo.)
Září 2006
Nestihl jsem ani slavnostní vyhlášení soutěže Ekofór 2006, které proběhlo o víkendu na Mohelnickém dostavníku a v němž se můj ekovtip z února 2005 umístil ve své kategorii na 1. místě v Ceně veřejnosti a ekovtip z prosince 2005 na 5. místě v Ceně odborné poroty. Kompletní výsledky do 3. místa najdete zde. Děkuji i za vaše hlasy, a jestli mi dorazí nějaký ten květináč, klíčenka nebo juchavý diplom, je to především vaše zásluha ;)


4. 7. 2006 Básnička a ekovtip

V prázdninovém ekovtipu (z nedostatku času, který jsem v červnu potřeboval, abych se stihl stát bakalářem, nápadně podobném jednomu z i-stripů) se podíváme na hygienicky nevyhovující koupaliště a v jedné z básní ze samého začátku mé tvorby se přesvědčíme, jak to vypadalo, když jsem si zoufalost světa začal teprve uvědomovat a neměl dost humoru, sarkasmu ani nadhledu, abych ji nebral tak vážně. Jmenuje se nad šálkem kaluže.
Červenec, Srpen 2006

1. 6. 2006 Básnička a ekovtip

Dnes navštívíme několik institucí, kam chodí lidé trávit svůj volný čas. Červnový ekologický vtip nás zavede do botanické zahrady a v básni kreslim tvý bradavky po stěnách muzea se podíváme do… muzea.
Červen 2006

19. 5. 2006 Publikováno ve druhém almanachu SASPI

Vyšlo druhé číslo elektronického Literárního almanachu Společenství amatérských spisovatelů, obsahující nejlépe hodnocená díla zveřejněná na literárním serveru SASPI.
Titulní strana druhého čísla Literárního almanachu Společenství amatérských spisovatelů s jakousi dřevinou s rodičovskými sklony
Na jeho virtuální stránky se rafinovaně vetřela i povídka 11. Já a on (str. 88-91).
Almanach ve formátu ZIP PDF ke stažení zde (13 MB).


18. 5. 2006 Ekofór 2006: elektronické hlasování

Počínaje dnešním dnem můžete na těchto stránkách rozhodnout o tom, který ekologický vtip v každé ze tří kategorií soutěže Ekofór 2006 získá Cenu veřejnosti.
Hlasujte pro nejlepší ekologické vtipy roku 2006
Přečtěte si instrukce Jak hlasovat? a pak už vesele hyřte v kategoriích Ještěrka, Veleještěr a Lochneska vždy svými třemi, dvěma a jedním bodem.
Buďte vybíraví ;)


6. 5. 2006 Ekovtip a účast v Ekofóru 2006

Prostřednictvím květnového ekologického vtipu nahlédneme do epicentra jedné sydneyské manželské krize.
Květen 2006
A když už je řeč o ekologickém humoru… zúčastnil jsem se soutěže Ekofór. Z více jak 620 zaslaných soutěžních prací bylo vybráno 75 nejpovedenějších, jež jsou nyní součástí putovní výstavy. Zde je možno se průběžně dovídat, kam tato expozice zabloudí. Bystrozrací si mohou na fotografiích z již proběhlých výstav všimnout, že se do nejužších bojů probili i reprezentanti z tohoto webu, a usilují tak spolu s konkurenty o titul Ekofór 2006 v kategorii Veleještěr.


20. 4. 2006 Potkali se u Kolína

Neboť se moje báseň zlíbám tě stala loni shodou tajemných náhod a zvrhlých okolností nejpůsobivějšími verši sborníku Pár střípků 2004, byl jsem vyzván pořadatelem soutěže Jiřím Bruthansem, abych si putovní Stříbrnou bulu Kutné Hory, než bude za týden předána autorovi nejpovedenější básničky sborníku 2005, alespoň ohmatal. Původně jsem se jí měl již od října chvástat, ovšem její výroba se nehorázně prodloužila. Ani dnes stále neměla svou konečnou podobu a tvořil ji keramicky vyvedený listu papíru s diskutabilním mottem s ještě diskutabilnějším slovosledem.
Čochnění poety s provizorní bulou na čtvrtém nástupišti
Každopádně její podstavec, který jak můžete vidět, není na snímku vidět, je již oním skutečným a definitivním. Proto jsem se s ním řádně počochnil a vyfotografoval, aby bylo vše podle regulí a bula prošla dlaněmi i historicky prvního vítěze. Čochnění proběhlo na kolínském nádraží a trvalo 3 minuty 50 sekund, než jsem nasedl do rychlíku na Nymburk a bula na Prahu. Je to hektická doba.


10. 4. 2006 i-strip

Počínaje dnešním dnem jsme na regionálním zpravodajském serveru i-noviny.cz spolu s Milanem Bártou spontánně odstartovali seriál komiksových stripů vyjadřující se k aktuálnímu dění na Českolipsku a v jeho okolí. Půjde-li vše podle plánu, bude vykazovat týdenní periodicitu a bavit své čtenáře. Zvrtne-li se to, bude se objevovat nárazově a čtenáři se u něho budou nudit nebo plakat.
Logo i-stripu
Jelikož půjde veskrze o interní a neprůhledný regionální humor, nebude se komiks hromadit na tomto webu, ale prostřednictvím odkazů v podsekci i-strip (spadající do sekce Ilustrace) se budou ti, kteří si troufají domnívat se, že pochopí kontext, moci proklikat k jeho jednotlivým číslům přímo na stránky i-novin. I tato zpráva je tedy určena spíše jen Českolipanům nebo těm, kteří nerozumí žádným vtipům, takže při čtení i-stripu nepocítí rozdíl.
'i-strip 1: Velká sestra' je k dispozici zde.


1. 4. 2006 Básnička a ekovtip

Přibyla jedna z mých nejvýmluvnějších básní nazvaná mlčení a dubnový ekologický vtip o nepodařené symbióze přírody a techniky, který by měl být tentokrát dokonce i otištěn, protože je neškodný a zvířátkovský.
Duben 2006

3. 3. 2006 Publikováno v almanachu SASPI

Vyšlo první číslo elektronického Literárního almanachu Společenství amatérských spisovatelů, obsahující nejlépe hodnocená díla zveřejněná na literárním serveru SASPI.
Titulní strana prvního čísla Literárního almanachu Společenství amatérských spisovatelů s jakýmsi dědulou
Na jeho virtuální stránky se rafinovaně vetřela i povídka 1. Dioptrie (str. 71-73) a báseň zmatená (str. 133-134).
Almanach ve formátu ZIP PDF ke stažení zde (3,77 MB).


2. 3. 2006 Básnička a ekovtip

Básnička spí nechť je s blížícím se jarem inspirací pro všechny, kteří chtějí rozvášnit a okouzlit své vyvolené. A březnový ekologický vtip budiž výstrahou pro ty, kteří to zanedbají. Pohlavní nevybitost může totiž v krajních případech vést až k meteorosexualitě.
Březen 2006
Ekovtip se nakonec do tisku nedostal, protože byl příliš lascivní.


1. 2. 2006 Básnička a ekovtip

Únorový vtip nás zavede mezi adolescentní Eskymáky a připomene nejlepší recept proti mrazu. A v jedné z mých nejranějších básní balada z benzínových hadrů si zavzpomínáme na mou básnickou pubertu, kdy jsem chtěl být „vostrej poeta“ naturalisticky upozorňující na zvěrstva současnosti.
Únor 2006
Ekovtip se nakonec do tisku nedostal, protože nebyl dost ekologický ani dost vtipný (což nejsou u ekovtipu až tak zanedbatelné slabiny).


5. 1. 2006 Dva ekovtipy a haiku

Ekologické listy projevily v tomto týdnu zvýšený zájem o kreslený humor, neboť jím chtějí okořenit nejen periodikum, ale i své novoročenky. Přibyly tak poměrně překvapivě další dva ekologické vtipy pro měsíc leden.
Leden 2006
A protože myslím, že by nikdo neměl bloudit životem sám, zařazuji také akutní seznamkové haiku.


1. 1. 2006 Básnička a ekovtip

Přibyl poněkud morbidní ekovtip z ekologické demonstrace proti pokácení lesa a porozchodově skuhravá básnička lezu ti snad já do tvejch snů? ne, myslim, že ne.
Leden 2006

ARCHIV NOVINEK
2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005

Facebook thumbnail fix