Vyhledávání
Sleduj
i write na Facebooku i write na Twitteru Jiří Charvát na Google+ iwrite na RSS
Na cesty
Nejnovější komentáře
Vzkazy
Adélka: Netrpělivé čekání na prózu mě samozřejmě těší, ale nemohu ho doporučit. Raději chorobně trpělivé, hraničící až s lhostejností. Beletrie mě stojí hodně času a energie, protože jsem hnidopich. Když se tu urodí povídka, jsou to tak trochu Vánoce. Nebo spíš zimní olympijské hry.

-- 27. 4. 2011, 18.24
Adélka
Netrpělivě čekám další povídky, dočkám se? :) život přece píše pořád ;)

-- 26. 4. 2011, 14.21
Ano. Někdy ke mně mé postavy podobným způsobem promlouvají. Návštěvu odborníka stále odkládám. Ale střetům se nebráním :) Mimochodem dodnes jsem nepotkal nikoho se stylovějším jménem. Pořád hledám.

-- 26. 4. 2011, 10.28
Zdar lidičky, nečekal bych, že ze mne bude taková mediální hvězda :D
Pěkné povídky, zase by to chtělo někdy se střetnout, samozřejmě že někde jinde, než v zahulené kanjpě a asi i v trochu jiném složení:) váš OTAKAR AUER :D

-- 21. 4. 2011, 7.57
Lahvis: Děkuji velmi! Tohle jsou řeči, jež mě zahřívají mezi rampouchy.

-- 12. 4. 2011, 20.14
< Novější
Starší >

Přidej vzkaz:

Jméno:
Web:
E-mail:

Vzkaz:

Facebook thumbnail fix

31. 12. 2008 Čtyři roky s Chladnou hlavou

2008 je v trapu. Co přinesl tenhleten baculatý letopočet Chladné hlavě?
Hned zkraje nevídaný nárůst frekvence aktualit. Na svědomí ho měl a má železně pravidelný i-strip, který přiznal barvu a začal pondělí co pondělí přibývat vedle i-novin i přímo sem.
Záhy přestaly Ekologické listy chtít moje ekovtipy. Bylo to dobrovolničení, takže to ani nebolelo.
V červenci mě z nadbytku volného času popadla touha po existenciálním, globálně srozumitelném komiksovém stripu, a vylíhlo se Qejci. Touha zcela nevyprchala, volný čas ano.
O letních prázdninách nezahálel ani Johny_G, poštrachal se mi ve zdrojovém kódu a umožnil komentovatelnost jednotlivých příspěvků, které mnozí využíváte a z níž se dodnes tetelím.
Na podzim mi přestala psaná zpětná vazba stačit a chtěl jsem místo dvojteček a závorek vidět skutečné úsměvy a kabonění. Vydal jsem se proto do neprobádaných vod autorských výstupů. Trochu jsem si zakřepčil na Slam poetry a skončil bramborový.
Po letech vznikly nečekaně i povídky. Sice jen dvě, ale zase rozměrnější než jejich starší kolegyně.
Umístil jsem se v Ekofóru, vyšel v Labyrint revue, zabodl čtyři svíčky do nadměrně mastného koblihu a zeptal se sám sebe: Co bude teď?
A odpověděl si: Eaa… pff.
Čtyři roky s Chladnou hlavou
Přeji vám dostatek zdraví, štěstí, lásky a rozumu v roce 2009.
A kdyby něco z toho zase klopýtlo, tak hlavně… chladnou hlavu.29. 12. 2008 i-strip 142: Samá ruka, samá noha

Hodně zdraví.
i-strip 142: Samá ruka, samá noha22. 12. 2008 i-strip 141: Veselé vánoční hody

Zpívejte, dítky, koledy. O tom, co se vskutku stalo, že se lidem narodilo děťátko. Po tmě leží, nemá svíčičky. Na nebi svítí mu hvězdičky.
i-strip 141: Veselé vánoční hody17. 12. 2008 Rozhovor pro Fřesh Fľesh

Organizátorům projektu Fřesh Fľesh jsem přišel natolik poutavý, že mi jako jednomu z vystupujících vytvořili profil na svém zbrusu obskurním webu freshflesh.cz.
Čerstvý mäso
V rámci toho se mnou spáchali interview, během něhož jsem pokořil rekord v počtu parazitních ukazovacích zájmen za minutu. Ke krajně surovému přepisu, nelítostnému k mým vyjadřovacím schopnostem a k interpunkci, se můžete po příchodu na web proklikat cestou: články –> jiří charvát –> interview.15. 12. 2008 i-strip 140: Patnáctihvězdičkový

Památník obětem pochodu smrti se stal už potřetí za čtyři roky terčem nenechavců.
i-strip 140: Patnáctihvězdičkový8. 12. 2008 i-strip 139: V poslední řadě

Kino Crystal: Připomínáme, že v poslední řadě jsou pouze dvojkřesla. Proto dávejte pozor na číslování při rezervaci!
i-strip 139: V poslední řadě1. 12. 2008 i-strip 138: Za ledovou horou a černými…

Zrušení koncertu Pavla Dobeše, na který se prodaly jen tři lístky, se setkalo se zanedbatelnou nevolí.
i-strip 138: Za ledovou horou a černými lesy30. 11. 2008 Umístění v Ekofóru 2008

Včera byly za doprovodu pohanských písní vyhlášeny v pražském Klubu Klamovka výsledky letošního Ekofóru.
Můj ekovtip z dubna 2007 se umístil na 2. místě v Ceně veřejnosti a na 5. místě v Ceně odborné poroty.
Obtěžkán nadílkou, s homofóbními chladicími věžemi v pozadí
Dostal jsem spoustu cen, kterými mohu na Vánoce obdarovat své blízké, jimž letos nic nekoupím, protože se mnou flirtovala pracovnice České spořitelny, a nedopatřením jsem si založil stavební spoření.
Dorazivší vítězové. Zleva Jan Hachran, Jiří Háva, Jiří Charvát, Iva Valocká a Petr Vaducha


29. 11. 2008 Sestřih z finále Slam poetry 2008

Kameraman slamového finále Jakub Venglář si trochu zastříhal, a dal vzniknout pětiminutovému extraktu letošního dvouhodinového křepčení.24. 11. 2008 i-strip 137: První vločka

Zima si při svém letošním antré nebere servítky.
i-strip 137: První vločka17. 11. 2008 i-strip 136: Digitální škola

Jedna ze tříd Střední průmyslové školy v České Lípě zřejmě napřesrok jako první v republice okusí online vyučování.
i-strip 136: Digitální škola15. 11. 2008 Mé dva finálové slamy obrazem a zvukem

Díky hbitému kameramanovi webu slampoetry.cz si může mou letošní finálovou… poezii, byť vytrženou z okamžiku, vychutnat každý, kdo si troufá.

První kolo ke stažení: [AVI] (7,39 MB).

Druhé kolo ke stažení: [AVI] (6,69 MB).11. 11. 2008 Člověk v písni…

Neminula ani půlhodina po vyhlášení letošního finále Slam poetry a vypátral mě u baru Bob Hýsek, jestli mu nechci zaslamovat v Olomouci. Řekl jsem si, že když jsem teď ten slamer nebo co, asi bych měl. A co může být bohémštějšího než cestovat dvanáct hodin autobusy kvůli šesti minutám na pódiu?
Kdyby vás to nedejbože popadlo a chtěli jste u nich být taky, tak vězte, že jde o slamovou exhibici, kde budou kromě mě křepčit další tři až čtyři podivíni. Prokládat nás bude zpěvem Jé Jé Neduha a celé se to koná v rámci festivalu Ostrovy bez hranic ve středu 12. listopadu od 16 hodin na nádvoří univerzitní knihovny, které se říká Zbrojnice (Biskupské náměstí 1, Olomouc; mapka zde). Pokud bude příliš obludně, přesune se dění do Hospody U Musea, které se zase říká Ponorka (1. Máje 8, Olomouc).
Ostrovy bez hranic
Jde o charitativní akci na podporu Člověka v tísni. Vstupné je prý mírné.10. 11. 2008 i-strip 135: Sošný

Budeme si moci v České Lípě dávat rande pod výfukem?
i-strip 135: Sošný9. 11. 2008 Slamové finále '08 v médiích a fotografiích

Včera jsem prohrál své první finále Slam poetry. To se mi ještě nestalo.
Tradičně mi to nejvíc sluší na fotkách zezadu.

Zmatená live ve Flédě

Ohlasy v médiích:
Že kvalita nováčků nebude nijak pokulhávat, prokázal i třetí z nich, pardubický Rimmer. Ve svém téměř stand-up comedy čísle naznačil základní prvky slamu. „Ňáký lidi tady zvedaj čísla a těm mám koupit ferneta.“ A že si ví rady v každé situaci, prokázal Rimmer veršem: „Pro případy, že máte v sobě osmý pivo, byl vynalezen beatbox.“ Ještě větší ohlas sklidil se svojí troj básní, respektive třemi básněmi ze svých třech období (milostného, cyklistického, agnostického), které recitoval zároveň. Minimálně se stal nejkomičtějším soutěžícím.
Celý článek Jendy Perly Slamová sebevražda a zrození na slampoetry.cz.

„A když jste ve stresu velikém, navažte kontakt s publikem,“ pobavil. Nervozity se však zbavil už při druhém kole - rekordní počet desetibodových hodnocení si od poroty vysloužil za svůj simultánní přednes tří básní z různých vlastních tvůrčích období. A tak skákal (tematicky i doslova) z období milostného přes cyklistické až do agnostického.
Celý článek Kristýny Chmelíkové Českou Slam poetry vyhrál muž, když bojoval za ženy na iDNES.cz.

Trojbáseň (zejména cyklistická část) vyvolávala obrovské salvy smíchu, a na konci obdržel asi nejdelší aplaus celého večera (ony tedy byly dlouhé jenom dva). Po prvním kole však bylo zřejmé, že už jeho umístění zástup desítek a devítek nezachrání. Nicméně docela by mě zajímal součet - je docela možné, že v druhém kole měl nejvíc bodů ze všech.
Celý článek Slam poetry 2008 - Brněnské finále na Johnyho webové skvrně.

Nad šálkem kaluže

Rimmer alias Jiří Charvát střídal polohu, výraz i téma a vtipně do sebe pletl verše jako „nad šálkem kaluže vzpomínám na muže, co mi ji vzal“, „cyklistááá, cyklistááá… umřel“ a „jak koblih plný bláta, jak osmiletý táta, jak báseň od Charváta… jsem zmatenej“. Ve svůj prospěch využil taky neustále kroužící kameru kolem a vysloužil si od poroty několik desítek.
Celý článek Martiny Pelcové Slam, jenž v srdci jambem bije na Rock&Pop.

Pátá tříminutovka patří pardubickému vítězi Rimmerovi. Zejména jeho image a způsob prezentace mi utkvěl v paměti. Tak zvláštní lidsky, herecky, roboticky vystavěná show založená na spoustě užitečný rad, jak protivníka odrovnat. Opět je tu sáhodlouhý nápor na bránici, poetický komik Rimmer ví, kam udeřit, a žertovně si zalaškuje i s protivníky: „Před vystoupením dejte soupeři ibuprofen do piva – tedy až na Bláhovce – tomu to prospívá!“ To je pro mě jednoznačně nejsilnější okamžik. Porota opět oceňuje poměrně vysoko.
Naštěstí je tu Rimmer, cesta z agónie. K agnosticismu. Cyklistice. A lásce. Tato tři témata, střídavě prezentovaná, každé s emocí jemu připadající, jsou divadlem jednoho muže, které ovšem za tři minuty donutí prskat i toho Kim Chong-ila v Klokánku. Performance sestávající z výpovědi o zlomeném srdci, které krvácí; o cyklistech, kteří u Lidlu umírají na meningitidu, a o velké pravdě zjevené básníkově rozumu, je zkrátka představením hodným divadla, uvaděček, a další hodiny času.
Jen mi na pomyslných stupních vítězů chybí Rimmer. A samosebou Bohdan Bláhovec. Každý jinde, ale oba by tu měli stát…
Celý článek od Teczky Finále Slam poetry: Poesie na hranici na poslouchej.net.

Rozněžňuji se. Ale už si nevzpomínám proč

Asi v půlce druhého kola však přišlo nečekané. Respektive přišel. Rimmer. Aktivně působící chlápek, vítěz z Pardubic, který suverénně vyhrál celé kolo. Jako téma si vybral rovnou trojbáseň – milostnou, cyklistickou a agnostickou. A názorně tak přeskakoval nejen hlasem, ale i nohama z jedné roviny do druhé, že se diváci mohli umlátit smíchy. Rimmer je skvělý performer a byla škoda, že jeho první vystoupení nijak nezaujalo. Mohl by tak hodně zamíchat s konečným pořadím. Na tabulkách arbitrů se totiž objevilo několik desítek.
Celý článek od Ann Drewa Myslím, tedy slam na superbeat.cz.

AKTUALIZOVÁNO:
„Za všech okolností, snažte se vyhnout nevolnosti,“ slamuje Rimmer z Pardubic a hned přidává i recept pro získání přísné poroty, náhodně vybrané organizátory z řad diváků – „je třeba jí koupit ferneta“.
Celý článek od Martina Habčáka Kolo poezie na stisk.fss.muni.cz.

Sedm z devíti

Další fotky z finále napáchané Derem jsou nakupeny zde.
Zjeví-li se ještě nějaké další články či obrázky, které stojí za řeč, bude tato aktualita bobtnat. Narazíte-li na nějaké sami, nenechte si to pro sebe, vy jedni.
A ještě si neodpustím (proč taky? je to tady moje) nepoděkovat za podporu Adamovi, Ále, Derovi, Johnymu (a celé jeho poeticky založené famílii), Lukášovi, Markétě, Mirce, Míše a všem, kdo na mě bučeli méně, než bylo třeba, nebo za mnou nedejbože po konci přišli a tvrdili mi, že jsem měl vyhrát. Je to zvláštní, ale všichni mi byli sympatičtí.5. 11. 2008 Temný a rozmazaný čerstvý Charvát

Uhrančivá Pavla mi poslala několik fotek mého výstupu na prvním Fřesh Fľesh večeru. Vybral jsem dvě, které měly nejvíce nestejných pixelů.
Co jiného může dodat novou šťávu mé koupelnové one man show?
Pavla umí fotit. Viděl jsem i jiné její fotografie a lidé na nich jsou osvětlení, ostří a identifikovatelní. Je tedy zřejmé, že chyba je na mé straně. Když se soustředím na interpretaci memorovaného textu, zapomínám odrážet světlo.
Copak tohle jde? Kupovat si porno od holky?
Další snímky z večera najdete:
Vynoří-li se další fotodokumentace a neunikne mi, budou zde cesty k ní doplněny.3. 11. 2008 i-strip 134: I s chlupama

Sportareál propustil své uklízečky a najal místo nich více než dvakrát dražší úklidovou firmu patřící tchánovi českolipského místostarosty. Jan Stejskal jakoukoli protekci odmítá. I-strip se proto rozhodl zveřejnit materiál, který zastupitele očistí. V abstraktním slova smyslu.
i-strip 134: I s chlupama2. 11. 2008 Přišel slam, viděl slam…

Včera jsem debutoval na poli slam poetry.
Do Klubu 29 jsem dorazil dřív, protože organizátorka Bára SMSkla, že ve stejné budově sídlí nedopatřením i Český rozhlas Pardubice a ten touží, aby v jeho pořadu Večírek vystoupili libovolní ochotní slameři a podělili se s posluchači o své zkušenosti. Protože žádné nemám, nesměl jsem chybět. A musím říct, že jsem byl velmi poutavý.
Po rozhlasovém výstupu jsem seděl u baru, když mě jeden z mých soupeřů začal bez vyzvání oblažovat básní o tom, jak mu blondýna, symbolizující svět, poskytuje felaci až do krve. Promnul jsem si vnitřní koutky očí a poprosil o vodku do svého hruškového džusu.
Pak už to naštěstí začalo a já vyhrál.
Slam poetry
A tak vás zvu, chcete-li být hlasitými svědky bitvy vítězů všech regionálních kol letošního ročníku Slam poetry, potkáme se v sobotu 8. listopadu ve 20 hodin v klubu Fléda (Štefánikova 24, Brno; mapka zde). Vstupné je 80 Kč.
Děkuji za zázemí a čokoládu své sestře a za neutuchající podporu Johnyho chrabré výpravě. Danče se omlouvám za nabourání pitného režimu a následné ulepené podrážky a Bětce píšu: nepřítomna. Chm chm chm.
AKTUALIZOVÁNO: Přečtěte si reportáž z Pardubic na Johnyho skvrně.29. 10. 2008 Fřesh Fľesh program

Abych vás ještě zlákal a odradil, předkládám výčet toho, co a kým bude tento pátek v Černé labuti spácháno, doplněný krajně nesourodými anotacemi od samotných vystupujících.
Čerstvý mäso

Divadlo, nebo sport? Vysoká, či nízká kultura? Prostě Theatresport! Hráči improvizují na vaše témata. Vy sami můžete do improvizací zasahovat! Je to organický celek ohraničený mantinely a píšťalkou.
Pravidla vznikla v Quebecu a k nám se dostala z Paříže už před osmi lety. Po celé ČR je přibližně 10 týmů, které spolu zápasí.

Akkamiau je audiovizuální projekt Lenky Kočišové a Lenky Žampachové, doplněný performancí Pavly Kislerové. Po hudební stránce je snažně melodickou kakofonií vln a křivek syntezátoru Korg a zpěvu našeptávající snově romantické příběhy. Fatální zvukové kulisy proudí krajinou lo-fi chilly lolly pop music doprovázené videoprojekcí a akcí.

Martin Dušek
Režisér Martin Dušek studoval FSV UK obor Žurnalistika a FAMU Dokument. Natočil celovečerní film Poustevna, Das ist Paradies!, který zvítězil na MFDF Jihlava 2007, a Mufíme si pomáhat.
Promítne film, který je lovestory pana Skleničky a obřího kráčejícího velkorypadla. Strávili spolu krásných 20 let. Ale teď jsou oba na odstřel. Trailer zde.

Jakub Repický / CrawlingChaos
Študent informatiky z Humenného. Písaniu sa venuje vo voľnom čase, prevažne v internetovom priestore: pismak.cz, citanie.madness.sk.
Autorský prednes stručného prierezu jeho tvorby za posledné štyri roky. Jedná sa o básne, interpretačne viac-menej otvorené, dôraz na asociáciu, sen, ale občas aj triviálnu expresiu, miestami kostnatý formalizmus…

Kateřina Bílková
Film, který byl vytvořen na přijímací řízení na FAMU. Jako dobrovolnice ve sdružení Okamžik se rozhodla zužitkovat svoje postřehy a využít svou klientku Kamilu, aby se pokusila zprostředkovat pohled jedné nevidomé dívky. Film má tři části: zvukovou, vizuální a bonus Kamčin videoklip. Všechny materiály byly pořízeny Kamilou (tedy fotky a video).

Lukáš Venclík & Lukáš Hrdý
Mladí doktorandi, hledající si místo na slunci v tak ostře kokurenčním prostředí, jakým je česká etnologická louže, přináší přednášku, která by mohla být (snad) zajímavá i pro širokou veřejnost.

K hudobnej produkcii Duroshik pričuchol už za mladého veku, keď bol členom lokálne úspešného ska/reggae zoskupenia z Bratislavy s názvom Mäso-údeniny. S dočasným ukončením pôsobenia tohto zoskupenia však vyvstala otázka ďalšej sebarealizácie a tak prišiel na radu detský sen o tom, že sa stane dídžejom. Využil rastúceho potenciálu hudobného štýlu dubstep/grime, ktorého korene sú v UK, a spojil ho s explozívnym zápalom pre túto hudbu. Doteraz je vďačný za ponúknuté miesto v spriatelenom soundsysteme One-off Rockers a prostredníctvom nich šíri takzvané subs and dubs medzi ľudí.

a
Růžinu jevil vonný vzdech. Vojtěch Chládek se vydává na nelehkou cestu vstříc vlastní sexualitě.
Autorské čtení / stand-up comedy / sit-down comedy.

Fřesh Fľesh
Pátek 31. října od 20 hodin, café/galerie/teatr Černá labuť (Na Poříčí 25, Praha 1; osmé patro; tramvajemi 3, 8, 24, 26 do zástavky Bílá labuť; mapka zde), vstupné 50 Kč.27. 10. 2008 i-strip 133: Občanská povinnost

Je odevzdání platného hlasu ve volbách maximem, které můžete udělat pro budoucnost České republiky?
i-strip 133: Občanská povinnost20. 10. 2008 i-strip 132: Vyvážený

Dnešní i-strip měl být původně na motivy policejní zprávy "S pindíkem venku se procházel centrem České Lípy". Ale nakonec mi nějak nezbývá, než vás pozvat k druhému kolu senátních voleb.
i-strip 132: Vyvážený18. 10. 2008 Básnička

Ne. Nestal jsem se partnerem jednoho krajně navštěvovaného serveru. Dostal jsem pouze po dlouhé době chuť na… poezii. Představuji vám báseň freevideo.cz.
freevideo.cz13. 10. 2008 i-strip 131: Lstivá Isabella

Gravidita bílé tygřice se ukázala falešnou. Liberecká zoo zrušila přípravy na porod a vy i já jsme přišli o přímý přenos ulepených koťátek deroucích se online z tygří vagíny. Život je pes.
i-strip 131: Lstivá Isabella10. 10. 2008 Slam poetry debut

Něco mi říká, že bohatý budu veselejší a atraktivnější než chudý.
Rozhodl jsem se proto zapsat do regionálního kola Slam poetry. Pokud nevíte, co to ksakru je, očíhněte web slampoetry.cz nebo věřte, že je to obskurní básnická disciplína, kdy ve dvou maximálně tříminutových výstupech vychrlíte do publika cosi, co v lepším případě bylo kdysi verši, zatímco obecenstvo se nemístně směje, bučí, říhá, dloube v nose, pak to lepí zespodu stolu, prostě tropí, co se mu zamane. Na konci ještě náhodní přihlížející zvednou nad hlavy papíry s číslicemi.
Říkáte si: Proč by proboha tohle někdo dělal? Výborná otázka. Ovšem odpověď je ještě výbornější: 30 000 Kč. Ano. Vítěz každého z desítky regionálních kol postoupí do celostátního kola v Brně a odtamtud už vítěz odejde sympatičtější přesně o tuto částku. Život mě naučil, že pokud se pokusím vydělat 30 000 Kč tradiční cestou, stresu mě to bude stát srovnatelně, ovšem času o fous více.
Slam poetry
Pokud jste tedy obskurní i vy a chcete si přijet na mě a mé soupeře zabučet, možná vás zajímá, které regionální kolo jsem si vybral. Pokud nezajímá, stejně vám to řeknu. Jsou to Pardubice. Kvůli tomu, že tam momentálně bydlí má sestra, což zvyšuje mou šanci na nocleh, a kvůli perníku.
Tak tedy v sobotu 1. listopadu od 19 hodin v Klubu 29 (Svaté Anežky České 29, Pardubice; mapka zde). Ale neříkejte, že jsem vás nevaroval! Protože varoval, jojo.6. 10. 2008 i-strip 130: V šluku rodinném

Mámy a tátové v našem kraji tráví čas se svými dětmi. Zjistilo to Centrum léčby závislosti na tabáku. Rodiny spolu pokuřují zejména vodní dýmku. Ale nic netrvá věčně. Natož rodiče, kteří vám připadají cool.
i-strip 130: V šluku rodinném1. 10. 2008 Fřesh Fľesh

Je první říjen. Vhodná chvíle pozvat vás na ten poslední.
V pátek 31. října od 20 hodin se v café/galerii/teatru Černá labuť (Na Poříčí 25, Praha 1; osmé patro; tramvajemi 3, 8, 24, 26 do zástavky Bílá labuť; mapka zde) odehraje cosi.
Sám nevím přesně. Ovšem bude to krajně umělecké, moderované a česko-slovenské. Bude to zahrnovat divadlo, promítání filmu, tančení… tance, možná výstavu nebo přednášku, dále kdovíco a autorské čtení. Bude se to jmenovat Fřesh Fľesh, protože si to vytyčilo chrabrý cíl prezentovat talentované mladé maso.
Plakát s alejí identických děvčátek chystajících se k odletu identickými raketoplány
Zřejmě se velmi správně divíte, proč vám to tu vykládám. Já ne. Důvodem je, že se mi nějakým rafinovaným, a přitom naprosto bezděčným způsobem podařilo zmást pořadatele a nakukat jim, že i já jsem slibná kýta. A tak vám v rámci večera odvyprávím jednu povídku ze svého cyklu.
Pokud jste na něco takového zvědaví, stačí se posledního října někdy kolem půl osmé vyvézt na zmíněné adrese výtahem do osmého patra s 50 Kč na vstupenku, posadit se a čekat, co se semele…
Chcete-li se o večeru průběžně dovídat víc, resp. nechat se ještě víc zmást, jsou tu pro vás stránky akce, jejichž každé sudé slovo je performance či platforma, na adrese myspace.com/bezhranic.
Budu se na vás přiměřeně těšit.29. 9. 2008 i-strip 129: Sajraut

Poté, co se minulý týden novináři podívali na zuby darovanému koni a zhrozili se, že je ODS hostí volebním gulášem v neoznačených konzervách, načež občanští demokraté kontrovali, že toto jídlo nebylo k jídlu, zavládla mezi médii a politiky opět harmonie.
i-strip 129: Sajraut26. 9. 2008 Qejci 7

Qejci 722. 9. 2008 i-strip 128: Den bez aut

Dnes byl Den bez aut. Bez čeho to bude zítra, nikdy nevíte.
i-strip 128: Den bez aut15. 9. 2008 i-strip 127: Pondělí patnáctého

Policisté letos v kraji vykázali z domovů již třicet násilníků.
i-strip 127: Pondělí patnáctého11. 9. 2008 Quest for Ovum 5, 6

Quest for Ovum 5Quest for Ovum 6


8. 9. 2008 i-strip 126: …týz

Abyste se dostali do hlavních zpráv nejsledovanější televize, dávno netřeba vynést jednoho seniora po druhém z hořícího hospicu, vynalézt nanovlákno ani prznit pěvecký sbor. Neúměrně úspornější je opít se a špulit na ulici zadnici.
i-strip 126: …týz6. 9. 2008 Dokud nás smrt nerozdělí

Oslovil mne vzorný vnuk migon, že by rád ilustraci na přáníčko pro babičku a dědečka k jejich diamantové svatbě a že má o jeho podobě přesnou představu. Protože jsem pro každou špatnost (a korunu), stalo se.
Dokud nás smrt nerozdělí
Nyní nezbývá než migonovi popřát, aby měl svůj smysl pro humor právě po prarodičích.
A tady už je výsledek. Nakonec je to pozvánka. Ovšem nenechte se jí příliš unést. Pokud jste ji neobdrželi do schránky, zváni patrně nejste.3. 9. 2008 Qejci jde do světa

Když zas jednou zveřejní Wulff s Morgenthalerem svůj denní komiksový strip nedopatřením namísto v angličtině v jejich rodné dánštině a vy nedůvěřivě mžouráte na znaky opatřené tak exotickou diakritikou, že je neumíte nejen pochopit, ale ani přečíst, uvědomíte si onu pitomou pravdu: Chcete-li udělat díru do světa, ve vaší směšně málo rozšířené mateřštině to rozhodně nepůjde.
Pak civíte zrazeně do monitoru na všechny ty nitě World Wide Webu, přičemž na vás každým dnem více a více doléhá trpká realita, že ať se přetrhnete sebevíc, jste otroky svých jazykových predispozic, kvůli nimž cílíte tvorbu na jediné usmolené internetové vlákénko. A tehdy si řeknete: Uááá!
A začnete dumat, čím nejlépe oblažit oněch šest miliard individuí, která doteď nemohla být vaším publikem.
Zavrhnete i-strip, kterému rozumějí horko těžko v severních Čechách. Pak povídky, jelikož s těmi se vám pro vaše modré oči nikdo překládat nebude a placený profesionál se do nich jistě nepustí dřív, než padnou do oka nějakému tuzemskému nakladatelství ve svém původním znění. Pak mávnete rukou nad poezií, protože ta by svět zajímala, leda byste ji vytetovali na třísla Megan Fox. A zbude vám Qejci, které se zdá být ideální volbou, neboť… těžko najít na Zemi kosmopolitnější zálibu než rozmnožování.
A protože se vedle pojídání kroužkovců neodvážíte ani k překládání čehokoli jinam než do mateřštiny, oslovíte nezištného a překladatelství studujícího Azathotha (jemuž lze spílat na ICQ 339193710) a je to! Quest for Ovum.
Quest for Ovum
Nevím jistě, proč o sobě celou dobu mluvím ve 2. osobě, nicméně tak jako tak… výsledkem je anglická mutace komiksového stripu Qejci, jejíž jednotlivé epizody se budou objevovat vždy s jistým neurčeným zpožděním po zveřejnění původní české verze a budou se kupit ve vlastní autonomní podsekci v rámci sekce Ilustrace, všechny díly samostatně komentovatelné a hodnotitelné. (Nezávisle na komentářích a hodnoceních českého znění, neboť míra vtipnosti se může překladem měnit.)
Protože kromě Quest for Ovum toho tento web cizinci mnoho nenabízí, bude anglické verzi stripu patřit samostatná internetová adresa quest.chladnouhlavu.cz pro snadný přístup. K českému Qejci se dá dostat stejně svižně zadáním qejci.chladnouhlavu.cz.
Jistě už jste pochopili (a právem se durdíte), že pro vás, česky mluvící, je tohle vlastně houby novina. Snad jen… brouzdáte-li i po zahraničních diskusních fórech a dalších cizích vodách, můžete nyní trousit příběh chrabrého ejakulátu i tam, a pozvat tak na Chladnou hlavu i své známé z druhého cípu Zeměkoule. Hurá hurá.1. 9. 2008 i-strip 125: Škola života

Neuč se. Život tě naučí.
i-strip 125: Škola života30. 8. 2008 Lup ho!

Jak se tak brodím internetem, místo abych pochoval rozesmáté dítě nebo si přejel růží po tváři, všiml jsem si na několika webech identických a otravných výzev: Pokud to tu máte rádi, nominujte nás v anketě Křišťálová Lupa.
Křišťálová Lupa 2008
Pokaždé se otřesu a říkám si: Kam se poděla lidská důstojnost? Nejdřív otrokářství, pak příčesky a teď tohle. Nemají snad surfaři vlastní hlavu? Když mám něco rád, vyjádřím tomu náklonnost sám od sebe, ne že do mě bude někdo šťouchat ukazovákem.
Snížil bych se já k něčemu takovému? Když ani nevím, jestli jsem Zábava, nebo Blog? Tudíž bych vás musel ještě trapně ponoukat, abyste plácli Chladnou hlavu nejlépe do obou kategorií? Mám na něco takového vůbec žaludek?
Nominace do ankety Křišťálová Lupa 2008 lze bez nutnosti jakékoli registrace udělovat do 7. září zde.
Fuj. Třikrát fuj.29. 8. 2008 Qejci 6

Qejci 625. 8. 2008 Jak jsem nebyl Osobnost Českolipska

Dneškem odzvonilo mé spanilé jízdě napříč anketou regionálního zpravodajského serveru i-noviny.cz o „Osobnost Českolipska“.
Netušené hlasy mých ještě netušenějších příznivců mne protlačily předkolem i prvním kolem. Ovšem kolo druhé, v němž jsem čelil jedné báječné pedagožce a přesile urputných historiků, mi zasadilo ránu z milosti.
Osobnost Českolipska
Ve výsledku to znamená, že jsem byl z původních 120 nominovaných osobností vyklikán až mezi elitu čítající 48 kusů. Vezmeme-li v úvahu, že jsem letos do ulic České Lípy vyrazil pouze v případech, kdy mi vlétl do pokoje sršeň a skonal pevný disk, jedná se o úspěch srovnatelný s olympijskou medailovou sklizní Japonce Uchimury Koheie nebo vynálezem bifokální čočky.
Děkuji všem a očekávám vaši podporu i napřesrok při dvoudenním maratonu nepřetržitého čištění uší.25. 8. 2008 i-strip 124: Veď mě dál, cesto má

Značkaři Klubu českých turistů vytyčili v Ralsku tři nové turistické trasy pro pěší. Vzdejme proto skromný hold těmto neprávem opomíjeným mužům a ženám, kteří během svých misí riskují mnohdy i doživotní pohlcení proradnou přírodou jen proto, abychom z ní my snáze a rychleji trefili zpět ke svým televizorům a mikrovlnným troubám.
i-strip 124: Veď mě dál, cesto má23. 8. 2008 Qejci 5

Qejci 518. 8. 2008 i-strip 123: Dortová bitva

Vyhlášení letošního Výrobku roku Libereckého kraje bylo plné emocí a utkaly se v něm dva diametrálně odlišné přístupy k laskominám.
i-strip 123: Dortová bitva7. 8. 2008 Qejci 4

Qejci 44. 8. 2008 i-strip 122: Utopenci

Někdy je nalezení vzoru a jeho sveřepé následování to, co odstartuje vaši životní dráhu. Jindy tentýž úkon vaši životní dráhu ukončí.
i-strip 122: Utopenci31. 7. 2008 Qejci 3

Qejci 328. 7. 2008 i-strip 121: Nesedávej u potoka

V jablonecké přehradě se zkouší zbrusu nový způsob snižování obsahu sinic, založený na bázi elektrolýzy. Při tzv. elektrokoagulaci se sinice nabíjejí kladnými ionty, tím se deaktivují a jejich koncentrace by měla klesnout až o dvě třetiny.
i-strip 121: Nesedávej u potoka24. 7. 2008 Qejci 2

Qejci 221. 7. 2008 i-strip 120: Rázovitý

Českolipská nemocnice má nový přístroj schopný léčit pacienty takzvanou rázovou vlnou.
i-strip 120: Rázovitý18. 7. 2008 Interaktivnější hlavu

Už je to tak. Všem výzvám čelící Johny_G se opět pustil do díla a díky němu tu máme něco, co bych se nezdráhal nazvat Chladnou hlavou 2.0.
Vždy mi bylo líto, že jste se v shoutbooku po levici vyjádřili k nějakému dílku, ale během dalšího povídání se váš názor postupně propadal, až zmizel kdesi v suterénu.
Toto truchlivé období dneškem končí, protože Chladná hlava přichází s bezprostřední komentovatelností jednotlivých příspěvků. Přidat komentář bude od této chvíle možné nejen každé nové aktualitě, ale také všem dosavadním povídkám i básničkám, a dokonce i jednotlivým sekcím, jakými jsou Postavy, O autorovi či jednotlivé ročníky i-stripu a ekovtipů.
Po kliknutí na Rozbalit komentáře
Rozbalit komentáře
…se před vámi (spolu s komentáři ostatních, existují-li již) vynoří formulář, jaký znáte z shoutbooku.
Přidej komentář
Jeho prostřednictvím se můžete k inkriminovaným dílkům vyslovit přímo v diskusi, která jim bude navždy přináležet. Ostatní čtenáři si mohou porovnat své dojmy z konkrétních textů/ilustrací s vašimi, durdit se atd. Příspěvky budou přibývat stejně jako v shoutbooku odspoda nahoru.
Komentáře můžete vždy opět skrýt klepnutím na Skrýt komentáře.

Názoru však nemusíte dávat průchod pouze slovně. U každé povídky a básničky vám bude k dispozici škála deseti vloček. Napařte mi adekvátní počet vloček a dejte mi tak najevo, které počiny vám připadají povedené a které si za rámeček nedám. Třeba mě vaše vločky pošťouchnou v další tvorbě tím správným směrem.
Hodnocení

Několik odstavců si ještě žádá nový strip Qejci, který se včera vypravil na svou anabázi. V novinkách nebudou k vidění přímo jeho komiksová okénka, ale pokaždé jen klikatelné vajíčko s cifrou aktuální epizody. Klikem se pak dostanete k danému vejci. Vždy lze použít také odkaz Ilustrace v horním menu.
Na stránce stripu se můžete pohybovat po jeho jednotlivých částech vpřed a zpět pomocí klikatelných spermií nebo přímo napsat číslo kýženého dílu do čtverečku mezi nimi. (V současné době, kdy existuje pouze první díl, tuto navigaci bezpochyby naplno oceníte.)
Qejci navigace
Každá epizoda Qejci je též komentovatelná a hodnotitelná. Jen mi nenadělujete vločky, ale vybíráte ze stejného počtu spermií.
Qejci hodnocení

Jestli se vám novinky líbí, nebo jste jimi naopak pobouřeni, se můžete svěřit v komentářích této aktuality :) Shoutbook nechť nadále slouží jakémusi obecnějšímu křiku, jako co jste měli k obědu nebo jak přemístili ty masivní kamenné kvádry bez pomoci moderní techniky. Reakce na konkrétní díla směřujte prosím přímo k nim. Protože tam se neztratí.17. 7. 2008 Qejci

Už nějaký čas ve mně dřímá latentní touha po epickém komiksovém stripu o marnosti a nesmyslnosti života, jakých denně zakoušíme.
Dnes vytryskla na povrch…
Qejci
Máte-li dost kuráže, připojte se k pestré čtvrtmiliardě všedních hrdinů neohroženého ejakulátu na jejich životní pouti Qejci.


14. 7. 2008 i-strip 119: Brontosauři

Jen zahlídli kemp, maj na duši vrásky. Tak málo je, málo je lásky mezi trempy a archeology.
i-strip 119: Brontosauři


10. 7. 2008 Nová povídka

Věnováno všem, kteří se odmítají smířit.
28. Akceptace

7. 7. 2008 i-strip 118: Co se třpytí, to je v řiti

Neznámý pachatel ukradl v noci na úterý ze zlatnictví v obchodním domě Andy několik set šperků v celkové hodnotě dvou milionů korun.
i-strip 118: Co se třpytí, to je v řiti


30. 6. 2008 i-strip 117: Čest práci!

Zatímco stávkující považují úterní stávku za úspěšnou, vláda ji vnímá spíše jako projev hlučné menšiny. Tak či onak mohla být akce ještě masovější, kdyby o ní odborové organizace s dostatečným předstihem informovaly skutečně všechny pracující. Takto museli někteří jednat na poslední chvíli.
i-strip 117: Čest práci!


23. 6. 2008 i-strip 116: Dávej, ber!

Dávej, co máš, co můžeš. Dávej, ber! Třeba se svlíkni z kůže. Dávej, ber! Nedělej fóry. No tak dávej…
i-strip 116: Dávej, ber!


16. 6. 2008 i-strip 115: ZŠ Rynoltice

Ředitelka Základní školy v Rynolticích byla odvolána, protože ve snaze zachránit ústav vykazovala čtyři fiktivní žáky. Nyní se však prý školáky scházející do potřebného minima podařilo naverbovat, a tak může zařízení v příštím roce fungovat ve stejné podobě jako doposud.
i-strip 115: ZŠ Rynoltice


9. 6. 2008 i-strip 114: Je ti teplo, děvče?

Zatím ano, dědečku.
i-strip 114: Je ti teplo, děvče?


2. 6. 2008 i-strip 113: Connecting people

Během uplynulých čtrnácti dnů zmizel v kraji už druhý telefonní automat. Naposledy na Žandovsku, které je známé vysokou četností blízkých setkání prvního druhu. Pokud si neumíte dát dohromady jedna a jedna, i-strip to umí: Dva.
i-strip 112: Connecting people


26. 5. 2008 i-strip 112: Baby friendly

Nemocnice modernizuje přes čtvrt století staré toalety na porodním sále. A rodičky jsou bez rozdílu nadšené.
i-strip 112: Baby friendly


19. 5. 2008 i-strip 111: Budete si přát?

Host restaurace na Cvikovsku podal trestní oznámení na číšníka, který ho prý bezdůvodně ztloukl. Jsou na sebe lidé zlí, aby přežili; protože je to baví; nebo jsou na vině nedostatky v komunikaci?
i-strip 111: Budete si přát?


12. 5. 2008 i-strip 110: Manman či

V prvním čtvrtletí odhalili hygienici v kraji 67 závad ve veřejném stravování. Je to o 26 prohřešků méně než loni. Je tedy zřejmé, že jejich práce není zbytečná a že si provozovatelé restaurací berou hygienické regule stále více k srdci.
i-strip 110: Manman či


5. 5. 2008 i-strip 109: Dej se k nám

Nezanedbatelná část lidské činnosti, nejste-li chroničtí vyvrhelové, s sebou nese sdružování do organizací, hnutí, spolků… Zatímco do některých se člověk zaboha nemůže dostat, jiné už mu nikdy nikdo neodpáře.
i-strip 109: Dej se k nám


28. 4. 2008 i-strip 108: Zlatej člověk

V prvním čtvrtletí letošního roku došlo v kraji ke čtyřem vraždám, osmapadesáti loupežím, sedmi znásilněním, sto sedmi ublížením na zdraví a hejtman pomohl českolipským dětem zasadit stromek.
i-strip 108: Zlatej člověk


21. 4. 2008 i-strip 107: Cyklostesky

Město rozmazluje cyklisty. A ti se pořád ofrňují.
i-strip 107: Cyklostesky


19. 4. 2008 Ekofór 2008: elektronické hlasování

Po loňské pauze, kdy vypsané téma Zajíc nezarezonovalo s mým kresleným archivem, se letos znovu účastním soutěže Ekofór.
Letošním tématem je Vzduch. S tím přicházím do kontaktu o něco častěji než se zajíci, a tak jsem do bojů vyslal ekovtipy z března 2006, dubna 2007 a ledna 2008.
Hlasujte pro nejlepší ekologické vtipy roku 2008
Až na nejstaršího reprezentanta to má výprava dotáhla až do hlavního klání, a můžete ji tedy vidět mezi 25 nejlepšími vtipy v kategorii Vzduch II (tzn. kreslíři nad 15 let).
Jak si mohou všimnout jedinci s chudším osobním životem, beran-oblak tam má za sebou poněkud afektovanější oblohu než na originále. Důvodem je, že jsem vtipy opětovně scanoval (a tento i vybarvoval), jelikož kvalita, v níž jsem je měl uloženy, nebyla dostačující pro tisk a následné působení na putovní výstavě. Budiž mi to ponaučením, že si mám ukládat ilustrace i v lepším rozlišení než jen v tom určeném pro web. Tytyty.
A tudy už hurá na letošní úrodu. Najděte si v každé kategorii své tři favority a dejte jim co proto.


14. 4. 2008 i-strip 106: Babybox

S dětmi je kříž. Ale každý rodič jistě potvrdí, že za ty chvilky, kdy nám dělají radost, to prostě stojí.
i-strip 106: Babybox


8. 4. 2008 Nová povídka

Tak. A je tu nová povídka 27. Stupeň sání.
Dělejte jakoby nic. Rutina.
27. Stupeň sání
Chcete-li si někdo umělecký zážitek rozbobtnat ještě o jednu dimenzi, musím doporučit před samotnou četbou k poslechu kraťoučkou písničku, jejímž textem sedmadvacátá povídka začíná. Je to Vampire od Antsy Pants. Tudy se dostanete na ten správný profil na MySpace a Vampire se sám rozezní.


7. 4. 2008 i-strip 105: Hniss Českolipsko

Českolipsko jako každoročně odstartovalo hledání ideálu fyzické krásy na neveřejných konkurzech a duševní malosti na veřejných internetových diskusích.
i-strip 105: Hniss Českolipsko


31. 3. 2008 i-strip 104: Přiznání

V životě se můžete spolehnout pouze na dvě věci. Na smrt a na finanční úřad.
i-strip 104: Přiznání


25. 3. 2008 Básnička

Jahody


24. 3. 2008 i-strip 103: Velikonoční okénko

Bezbolestnou pomlázku a ještě mnoho zmrtvýchvstání všem.
i-strip 103: Velikonoční okénko


17. 3. 2008 i-strip 102: Andělská tvář

Za týden tu máme Velikonoce. Prahne-li vaše duše v souvislosti se Zmrtvýchvstáním Páně po kulturním naplnění, určitě neseďte doma a vyražte do ulic. V Lípě nikdy nevíte, kde na vás číhají opravdové umělecké pomeje.
i-strip 102: Andělská tvář


10. 3. 2008 i-strip 101: Noční

Zní to skoro neuvěřitelně, ale Česká Lípa již týden disponuje nočními linkami. Ovšem pozor, není jich zas kdovíkolik. Takže pokud jste se nedopatřením vdala za řidiče MHD, nepolevujte ve své obezřetnosti.
i-strip 101: Noční


3. 3. 2008 i-strip 100: Emma a kur

Zas to nějak fouká. Jsou povolání, která v takové situaci vyloženě nastavují krk. Ale buďte opatrní, ať děláte cokoli.
i-strip 100: Emma a kur


1. 3. 2008 Ekovtip

Březnový ekovtip je součástí preventivní kampaně na snížení počtu pracovních úrazů podřádu žahadlovitých.
Březen 2008
Fanoušky ekovtipů musím bohužel zarmoutit tím, že jde v dohledné době o poslední kousek. S Ekologickými listy jsme se dohodli na přerušení spolupráce na dobu neurčitou.


25. 2. 2008 i-strip 99: Sněhuláci

Zajímalo vás někdy, jak si krátí dlouhou chvíli muži, kteří mají opravdu koule?
i-strip 99: Sněhuláci


18. 2. 2008 i-strip 98: Němí veteráni

A Rexík se rád mazlí, hodí se k dětem i ke starým lidem a umí najít heroin. Viď ty, slinto? No joooo…
i-strip 98: Němí veteráni


12. 2. 2008 Oľga v Labyrintu

V pátek vyšla, zase po roce, Labyrint revue. Tentokrát na téma Autoportrét (Samota). V jejích zákrutách (konkrétně na str. 72) bloudí i povídka 24. Oľga, za což vděčím dvěma mladým dámám, z nichž jednu neznám a druhou už taky ne.
Obálka Labyrint revue č. 21-22
Pro případ, že by pro revue nějaký kulturní epikurejec zahořel, předkládám seznam prodejních míst.


11. 2. 2008 i-strip 97: Tajem

Autor sledoval déle, než je zdrávo, první volbu prezidenta. Tento zážitek v něm zasel sémě odporu a nechuti ke všemu veřejnému. Takže nyní až do odvolání i-strip už jen tajně.
i-strip 97: Tajem


5. 2. 2008 …za polednem nikdo nesmí stát

Tenhle web je o mé tvorbě. Řekl bych.
Jenže pak se vždycky někde nachomýtnu a uvědomím si, že nemám normální blog, kde bych s tím otravoval. No abych to zkrátil… včera jsem se ocitl v televizi.
Šlo o pořad Před polednem, kam mě pozvali kvůli blížícímu se dvacátému výročí od premiéry Červeného trpaslíka coby příslušníka fanouškovského jádra.
Lidi JSOU k smíchu
Nakonec se z toho vyklubala mírně havarijní situace, protože původně mi měl předcházet živý vstup spolupracovníka Českého rozhlasu ve Velké Británii Milana Kocourka. Ten však vzkázal, že o Trpaslíkovi nic neví, takže… nevstoupí. Řada tak přišla rovnou na mě, jenomže charakter na mě směřujících otázek se nezměnil: byly to zjevně doplňující dotazy k základním faktům o seriálu, které jsme se ovšem předtím nedozvěděli…
Byla to zkrátka veselá zkušenost a vhodná příležitost pro chladnou hlavu všech zúčastněných.
No a plácám to sem proto, že nevím, zda se na obrazovce ještě kdy objevím (např. propaguje knihu :), ale pokud ano, můžu slíbit, že neslevím ze svých formulačních a artikulačních obtíží.
Charvát Před polednem ve formátu WMV ke stažení zde (15,8 MB), ke zkouknutí na YouTube zde.


4. 2. 2008 i-strip 96: Skiasko

Nemocnice zakoupila nový skiaskopickoskiagrafický vyšetřovací komplet na prohlídky zažívacího ústrojí.
i-strip 96: Skiasko


1. 2. 2008 Ekovtip

V únorovém ekovtipu se podíváme do Petriho misky.
Únor 2008
Vědom si prudérnosti Ekologických listů (které se zdráhají publikovat vtip, v němž hmyz svačí exkrement, v němž ještěrce upadne ocas nebo v němž obojživelník říká „vole“ namísto „propánakrále“) vytvořil jsem černobílou verzi pro tisk raději rovnou ve zjemnělé podobě. V té upgradovaný myšák v obavách z cenzury krotí své emoce a drží se za hlavu decentně a mlčky. Tak uvidíme, co mu to bude platné.
Už to vím: nic. Vtip nebyl otištěn.


28. 1. 2008 i-strip 95: Poslední svoz

V pátek proběhl poslední svoz vánočních stromků. A jako vždy – nebylo to pěkné.
i-strip 95: Poslední svoz


21. 1. 2008 i-strip 94: Balada o připomínkách…

Jak se stihne město v tak šibeničním termínu, jaký si stanovilo, zabývat všemi připomínkami k novým jízdním řádům, si nejsme jisti. Ale nepochybně se u toho zapotí.
i-strip 94: Balada o připomínkách autobusových
Ano, správně. Je to jeden z těch krajně regionálních, které tady moc slávy nenadělají. (A že jich ještě bude.) Ke všemu kreslený s o fous větším předstihem než obvykle, takže… vím, že teď není úplně pod nulou. To jsem ovšem nemohl tušit, jelikož při sledování meteorologických předpovědí upadám do bezvědomí.


14. 1. 2008 i-strip 93: Star Trek: Nová dotace

Příspěvky do státní kasy odevzdáváme prakticky, kam se hneme. A konec tomu jen tak nebude. Není proto od věci být nepřetržitě ve střehu, nemáme-li na nějakou tu dávku sami nárok.
i-strip 93: Star Trek: Nová dotace


7. 1. 2008 i-strip 92: Jako řípa

Již druhý týden po sobě byl v kraji nezvykle nízký výskyt chorob horních cest dýchacích. Nikdo se neptá proč. A my odpovídáme.
i-strip 92: Jako řípa
Kdo uhodne, jaká část mého těla ztvárnila pozadí okének, má u mě Šmoulinku z přírodopisu.


1. 1. 2008 Ekovtip

Žádný učený z nebe nespadl.
Leden 2008

ARCHIV NOVINEK
2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005

Facebook thumbnail fix